Ruim 400 inwoners kiezen voorkeurontwerp nieuw theater
Afgelopen maandag kwamen ruim 400 inwoners van Veenendaal, gebruikers en bezoekers van Theater Lampegiet naar de presentaties van vijf architecten. Eén van deze architecten mag het ontwerp maken van het nieuwe theater.
De vijf architecten zijn: NOAHH, Benthem Crouwel, Architects, WSP Nederland samen met Zaha Hadid Architects, MVRDV en UN Studio. De bezoekers woonden de presentaties bij en stemden daarna op hun favoriete visie en schets.
Hoe gaat het verder?
De stemmen van het publiek tellen mee, maar bepalen niet als enige de uitslag. Er is ook een deskundige jury, die bestaat uit onder andere een stedenbouwkundige, theaterdeskundigen, bouwkundigen, een duurzaamheidsexpert en een specialist in theatertechniek. Samen beoordelen zij ook de ontwerpen tot in verder detail.
De publieksstemmen liggen nu veilig in de kluis. Begin oktober geeft de jury haar oordeel. Daarna worden de publieksstemmen geteld. De stemmen van de jury en het publiek samen bepalen welk ontwerp wint. Eerder in het participatieproces hebben geïnteresseerden en betrokkenen al hun wensen voor het theater mee kunnen geven. Zo’n xxx deden dat. Zo kiezen we samen welke architect de behoeften het meest benaderd en wie het nieuwe theater mag uitvoeren.
Keuze winnaar
Omdat dit een Europese aanbesteding is, krijgen eerst de vijf architecten bericht over wie waarschijnlijk wint. Zij hebben daarna 21 dagen de tijd om bezwaar te maken. Is er geen bezwaar? Dan wordt bekend gemaakt wie de winnaar is.
Het winnende ontwerp wordt daarna nog gecontroleerd. Er wordt gekeken of het financieel en technisch haalbaar is. Misschien moet het ontwerp op sommige onderdelen nog aangepast worden.
Wanneer horen we meer?
Als alles volgens plan gaat, wordt op 1 november bekendgemaakt welke architect het nieuwe theater van Veenendaal mag ontwerpen.
Een spannend moment waar we samen naar uitkijken!